Egykor Magyarország jelentős borvidékének számított az Erdélyben található Rékás (Recas). Magyarország egyik elismert termelő területe volt. A Recas Pincészet mára 1250 hektáron gazdálkodik és Európa szinten az egyik legmodernebb technológiával rendelkezik. A minőségre és a borok feldolgozására a szőlőbirtok főborásza, Hartley Smithers ügyel, aki Ausztráliából érkezett a pincészethez. A borász diplomával a háta mögött Hartley elindult a világba, hogy minél több tapasztalatot szerezzen. Dolgozott chilei, dél-afrikai, zimbabwei és spanyolországi szőlőültetvényeken is. A következő kaland pedig Romániában várta.
A rékási borvidéken enyhe kontinentális éghajlat uralkodik, némi mediterrán hatással, enyhe téllel és forró nyárral, hosszú őszökkel és rövid tavaszokkal. A meszes talaj vasoxidokban gazdag. Ezen terület kiemelkedő szőlőfajtái: a Királyleányka, Sauvignon Blanc, Chardonnay, Rizling, Merlot, Cabernet Sauvignon és a jellemzően csak Erdélyben megtalálható Fekete Leányka.
A Recas Pincészet már számos nemzetközi borversenyen kapott elismerő, díjakat, sőt a párizsi Vinalies Internationales borversenyen a Solo Quinta 2010-es évjárata megkapta a világ legjobb fehérbora címet. Külön büszkeség, hogy ezt a bort Gordon Ramsey is felvette londoni étterme kínálatába. Az 1991-ben alakított pincészet az elmúlt 30 év során komoly exportőrré nőtte ki magát, immár a világ több mint 25 országába exportálják boraikat. Legnagyobb piacuk az Egyesült Államok, Kanada és az Egyesült Királyság. Az évek során az egyik legfontosabb romániai borászattá nőtte ki magát a Recas. A Cramele Recas szigorú minőségi előírásai a borászat összes borára érvényesek, a belépő szinttől a szuperprémiumig. 2019 óta minden boruk elnyerte a vegán minősítést, ami azt jelenti, hogy a teljes borkészítési folyamat során (erjesztés, érlelés, stabilizálás, öblítés stb.) nem használnak állati eredetű termékeket vagy összetevőket.
A Recas Pincészet az évek során az erdélyi borok terén új irányvonalat teremtett, ami a minőségen, a változatoságon és a technológiai innováción alapszik.